0232 381 36 57
sicakkansanat@gmail.com

Oyunlar

ALTIN KALPLİ FİL (EYLÜL 2018)

Ormandaki tüm hayvanlar her günü birlikte geçiren yakın arkadaşlardır. Günlerden bir gün oturdukları yere kocaman bir fil taşınır. Daha önce bu kadar büyük bir hayvan görmemiş olan orman sakinleri, yeni komşularının bir canavar olduğunu zanneder ve ondan çok korkarlar. Fil onlarla arkadaş olmak istese de diğerleri onu kesinlikle aralarına almadıkları gibi sürekli ondan kaçarlar. Kaçarlarken de başlarına bir dizi aksilik gelir. Neyse ki altın kalpli fil onları kurtarır. Önyargılı davranmanın yanış olduğunu anlattığımız bu oyun sevimli hayvan karakterleri ile çocuklarımızın çok hoşuna gidecektir.

OKULA GİTMEK İSTEYEN UĞURBÖCEĞİ (EKİM 2018)

Uğurböceğinin yaşadığı ormana bir okul yapılır. Okulun ne olduğunu bilmeyen Uğurböceği, okula çocukların da gelmesiyle çok heveslenir ve okula gitmek ister. Fakat bir uğurböceğinin okula gitmesi o kadar da kolay değildir… İnteraktif öğelerin ve müziğin bolca kullanıldığı oyunumuz, çocuklarımızın okula uyum dönemlerine eğlendirerek yardımcı olacaktır.

KAZALAR OLMASIN (KASIM 2018)

Özellikle ev kazaları Sadece ülkemizde değil tüm dünyada çocuklarımıza zarar vermektedir. Annelerinin koydukları kurallardan sıkılmış iki kardeş, evde yalnız kaldıkları bir gün bu kuralların tersini yapmaya karar verirler. Kuralların, onların canını sıkmak için değil kazaları önlemek amacıyla koyulduğunu anlamaları geç olmayacaktır. Çocuklarımızın evde ve okulda başlarına gelebilecek kazaları anlattığımız bu oyun eğlenceli diliyle onların çok hoşuna gidecek.

SAĞLIKSIZ KRAL (ARALIK 2018)

Doktordan korkan bir kral ve onu ikna etmeye çalışan soytarısı. Sağlık konusunda tıp eğitimi almış doktorlardan başkasına güvenilmemesini ve doktordan korkulmaması gerektiğini öğütleyen oyunumuz çocuklarımızın çok ilgisini çekecektir

YAĞMURU SEVMEYEN ÇOCUK (OCAK 2019)

Yasemin yağmuru ve karı sevmemektedir. Her günün güneşli olmasını istemektedir. Sonunda yağmur damlaları bir daha yağmayacaklarını söylerler. Yasemin çok sevinir ama işler beklediği gibi gitmez. Yağmur yağmayınca neler olacağını anlar ve onlardan özür diler. Tüm hava koşullarının sebebi ve doğanın bir dengesi olduğunu anlattığımız oyunumuzu çocuklarımız çok sevecekler.

DENİZKIZI (ŞUBAT 2019)

Dünyanın bizim evimiz olduğunu; çevre kirliliğin geleceğimizi etkileyeceğini, yok edilen ormanlar ve kirletilen denizler için hep birlikte önlem almamız gereğini bir denizkızının ağzından anlattığımız oyunumuzda çocuklarımız eğlenerek öğrenecek.

İYİ Kİ VARSIN TİYATRO (MART 2019)

Dünya Tiyatro Günü ve Kukla Günü’nün kutlandığı mart ayı içerisinde, 16. yılımızda da çocuklarımıza tiyatroyu tiyatroda anlatacağız. Tabii ki yine vazgeçilmez kuklalarımız  yanımızda olacak. Her yıl farklılık gösteren tiyatro oyunlarımız bu yıl da yine çok eğlenceli olacak.

ÇOCUKLARIN HAZİNESİ (NİSAN 2019)

Oyunumuzda hep birlikte hazine aramaya çıkacağız. En büyük hazinenin kendimiz olduğunu anlattığımız bu oyunda çocuklarımız akıl, dürüstlük, sevgi, çevre bilinci gibi erdemlerinin önemini kavradıkları gibi özgüvenin ve cesaretin, bu erdemlerle bir hazineye dönüşeceği mesajını da alacaklardır.

RAMAZAN EĞLENCESİ (MAYIS 2019)

Geçtiğimiz yıl başlattığımız Ramazan eğlencelerimiz çocuklarımızın çok ilgisini çekti. Bu yıl da değişikliklerle devam ettireceğimiz uygulamamız Ramazan ayının tiyatro sezonumuza denk gelmesi sonucunda uzun yıllar devam edecek. Hem çocuklarımızı geleneksel tiyatromuzla tanıştıracağız hem de çok eğlendireceğiz.

KÜÇÜK DENİZ KAPLUMBAĞASI (HAZİRAN 2019)

Küçük deniz kaplumbağası Kapkap’ın herkesten sakladığı bir hazinesi vardır. Fakat küçük hazine avcısı hazinenin yerini bulur. Tatile giden bir çocuğun küçük bir deniz kaplumbağası ile macerasını anlattığımız sezonun son oyununda çocuklarımız çok eğlenecekler.

Temmuz ve Ağustos aylarında da oyunlarımız olacaktır.